moment prosím

Za branou "Matrixu" aneb cesta ke svobodě

01 - 03.09.2023 místo konání: Osada Bílé Karpaty (hranice ČR/SR mezi Myjavou a Hodonínem)

Otevři oči a rozhlédni se okolo sebe. Máš pocit, že to, co vidíš je opravdu skutečné? A pokud ne, jsi schopný skutečnost vidět? Nebo lžeš sám sobě a podstata Ti uniká?

Hraješ si "myslíš" že víš, ale "myslet" si něco neznamená "vědět". "Vědět" je něco jiného. Stejně jako mít "pocit" svobody a "být svobodný".

Sejdeme se v Ekoosadě, zkontrolujeme si výbavu a vyrazíme hned do lesa. Vracíme se až poslední den před odjezdem. Tedy stále budeme venku v jakémkoli počasí. Samozřejmě se přizpůsobujeme celé skupině, tedy nejslabšímu článku a podle toho si společně domlouváme délku trasy chůze i možnosti spaní a úkrytů v případě špatného počasí. Kurz (pře)žití v přírodě pro malou skupinku. Ukážeme si co lze sbírat, jak co vyrábět a užít si pobyt venku tak, aby nás nikdo nenašel a neviděl. Viking přes to, že je velmi odolný drsné přírodě, tak je milý, pokorný a rád se vám pověnuje, pomůže a vysvětlí vše co každý potřebuje...

Vhodné pro muže, ženy a děti od 15ti let do... soběstatečnosti...

Nyní se více zaměříme na lov a některé věci probereme hlouběji...

 

Skutečná svoboda. To chce sílu, hloubku, odvahu.

 

Jedno klišé: Postavit se a "jít".

 

 

Seminář je zaměřen na uvědomění si závislostí a pout s vnějším světem. Odstranění nepotřebných hranic jež nosíme s sobě i stanovení si nových, jež ovšem mají smysl a člověka nesvazují, ale posunují kupředu.

Učí vidět svět okolo sebe takový jaký je, ne přijímat kulisu a tu pokládat za opravdovou. Na místo blouznění, žít.

 

 

BONUS pro zájemce bude během pobytu v přírodě i "Tréning válečníka".

Kde se seznámíte s uceleným způsobem fyzického i duševního cvičení k získání celkové odolnosti.

Metoda známá celá tisíciletí, prověřená bezpočtem pravých mužů činu a dnes téměř zapomenutá.

 
Cvičení, ve kterém nejde o siláctví, ale o sílu v pravém slova smyslu. Ne na chvilkový výkon, ale trvalé hodnoty, získání zdravého, funkčního těla jako celku.

Ne iluze o zdraví.

Nebádat jen o teorii, ale prací na sobě samém postupovat neustále kupředu, bez omezení věku, pohlaví, aktuálních možností. Posunovat hranice svých možností, objevit svůj potenciál, jednoduše neustále růst...den za dnem.

 

Shromáždit sílu, postupovat k cíli! Bez výmluv, jen s výsledky. 

 

 

 

Kurz povede: "Viking" - Téměř všechny práce a věci si snaží dělat, opravovat a vyrábět sám, tím se stále i učí. Svobodný člověk musí být odvážný, silný, neoblomný a vnímavý. Nemá žádný účet nikde na internetu. Pro bohatší klientelu a jen na osobní doporučení vede individuální kurzy přežití v přírodě jen s nožem na 5 nebo i 30 dní. Jelikož se roky osobně poznáme, tak organizuji a nabízím i vám toto dobrodružné setkání v lese...

 

A teď něco z mého pohledu, ať víte do čeho jdete: "Viking" - přezdívka je výstižná. Je pro mne mistr, kterého bych spíše čekal někde v čínských nebo japonských horách a osobně jsem byl překvapen, že takoví "muži" ještě vůbec někde žijí, natož v Evropě. "Viking" je nejen v regionu legendou, přes to, že o něm nenajdete nikde žádné informace! Nyní žije svobodně a téměř stále venku, myje-otužuje se studenou vodou, trénuje již 20 let kde se dá a jak se dá každý den.

Jsem rád, že mne přijal za žáka a cítím, jak postupně jdu dopředu, začínám se osvobozovat od závislostí, chápat smysl sebepoznávání a zlepšování se každým dnem krok za krokem. A že k radostnému a plnohodnotnému a nezávislému životu potřebujeme jen své tělo a mysl.

Dohodli jsme se s „Vikingem“ uspořádat akci na toto téma, co vy na to? Změňte sebe, svět se změní sám.

Osobně si myslím, že tento kurz není rozhodně pro každého, ale jen pro ty, jenž si uvědomují, kde jsou opravdové hodnoty.

Těžko se mi píše upoutávka na někoho, kdo žije mimo "Matrix", je třeba nejdříve opustit "Matrix", aby jste viděli víc. Na přirovnání mne napadá filmová postava Ronon Dex ze seriálu Hvězdná brána - Atlantida nebo Krokodýl Dundee.

Jedinečná možnost setkat a učit se přímo od muže, pro kterého je stálé zdokonalování se, cvičení a žití v přírodě běžné a normální. Podle něj je to pravá cesta ke svobodě a k "luxusnímu životu" potřebuje dobré boty, nůž a spacák.

Dokáže si sám v lese vyrobit vše potřebné od potravin, léků, lovu, zběru po výrobu luku, tětivy a případně i střelného prachu...

Toto pojednání napsal Petr Skořepa (Škola přírodního stavitelství). 

 

 

Začínáme v pátek dopoledne v 11:00. Přijet můžete již večer den před. Konec bývá poslední den mezi 12-16 hodinou. 

 

Místo konání, tedy spíše setkání: Škola přírodního stavitelství. Osada je v Bílých Karpatech, přímo na hranicích SR-ČR, mezi Hodonínem (CZ) a Trenčínem (SK). Bližší informace posíláme přihlášeným, jenž poslali zálohu na účast.

 

Prosím domlouvejte na společném cestování! Kdo jedete autem (kdy, kam odkud a telefon), také kdo se rádi svezete s někým (kdy, kam, odkud, telefon) zde:

http://ekovesnice.cz/473-spolujizda.html

 

Cena kurzu

4.700,- kč (195,- EUR)

Co s sebou

Volný oděv, karimatku, nůž, čelovku nebo baterku a vhodnou obuv na trek i v dešti. Teplejší oblečení, pláštěnku, spacák a případně stan na spaní venku v horách. Každému asi týden před akcí posílám připomenutí a podrobnější informace.

 Doprovod

 

Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem!

Budeme se pohybovat ve volné přírodě! :-)

Strava

Vlastní. Je to plně na vás. Někdo je na suché stravě a někdo si vaří. Vodu si můžeme nabrat i v lese ze studánek.

Platby

Pro rezervaci nám prosím pošlete zálohu 50% dle instrukcí v emailu po odeslání přihlášky.

 

Jako variabilní symbol uveďte VS, který vám přijde na email po odeslání přihlášky. Další instrukce, včetně českého a slovenského účtu pro platby v Kč nebo EUR najdete též v informačním emailu. Děkujeme.

 

Kurz organizuje: Viking a Ekovesnice z.s.

 

                                  Vyplnit přihlášku zde...

 

 

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 slamenedomy.cz