moment prosím

Biostatek

04.01.2013  

Sociální zemědělství

 

Biostatek je multifunkční farma. Jednak vyrábíme produkty denní potřeby, zejména potraviny a potravinové doplňky, druhak se staráme o ráz krajiny. Vedle toho conevidět začneme ubytovávat a nabízet jednoduché gastro. Máme rostlinnou i živočišnou výrobu, včely, jsme ekologičtí a permakulturní. Samé divers, vari a multi. A ještě něco k tomu: mimo komerčně zaměřené a primárně produkční činnosti provozujeme aktivity shrnutelné pod termín "sociální zemědělství".
 
"Sociální", neboli s ohledem na společnost, ke společnosti vřelé, sílu společnosti podporující... Rozšíříme-li několika adjektivy dotyčný termín a přizveme k tomu jednotlivce, vyjdou nám činnosti zacílené na posílení pozice jedince ve společnosti. Hendikep účastníka není nutný předpoklad, nicméně když projedeme statistiku frekventantů, kteří přicházejí na biostatek, vychází nám, že drtivá většina klientů nějaké postižení má...
 

 

Zážitková pedagogika na ekofarmě

 
Ekofarma biostatek funguje jako zázemí pro organizaci enviromentálně osvětových akcí pro děti a mládež, rodiny s dětmi a kdejaké další zájemce včetně třeba postrarších dam na výletě nebo rozverných hejsků z pražského Žižkova.
 
Metodou zážitkové pedagogiky účastníkům vštěpujeme, jak vzniká med, kde mají ovce vemeno, jak se z hnoje rodí mrkev a co je třeba udělat, abychom se mohli napít moštu. Pro pedagogický doprovod máme připravenou  pálenku a pro řidiče šálek kávy opatřený certifikátem fairtrade a bio, poslech výkladu podmínkou.
 
 

 

www.biostatek.cz/index.php?xSET=lang&xLANG=1
FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 slamenedomy.cz