moment prosím

Prodám vybavený kruhový domek 50m2

19.03.2013  Skořepa Petr

Rozebíratelný na panely a stěhovatelný kruhový dům, převážně z přírodních materiálů. Loni jsme ho již po druhé stěhovali a tentokráte jsme ho plně přestavěli na kruhový slaměno hliněný domek. Důvod byl zlepšení izolace, neprůvzdušnosti, nehořlavosti a přitom stále při zachování hlavní výhody rozebíratelnosti a stěhovatelnosti stavby.

 

Je to komplet vybavený malý domek kolem 50m2 na dvě patra v kterém bydlíme třetí zimu. Nízkoenergetický domek, který lze bez problémů vytopit a udržet vnitřní teplotu kolem 20-25stupňů se spotřebou dřeva kolem 3-5m3 dřeva za zimu.

Jelikož je nyní celý jih stavby prosklen, tak se zkrátila topná sezóna, tedy pokud svítí slunce, není třeba přes den vůbec topit. Vybavení: rohová vana, koupelna, kuchyň, sporák, kamna, kompostovací WC, izolační okna a dveře, založeno na zemní vruty nebo patky.

 

Domek je rozebíratelný na jednotlivé panenely. Podlaha je dřevěná a izolována 15cm clněnou izolací, v koupelně je na podlaze Thermowood (tedy luxusní dřevěná teplá podlaha fungující jako dlažba). Stěny jsou dřevěná konstrukce vyplněna slaměnými balíky a nahozené z obou stran hliněnými omítkami. Střecha je izolována 25cm ovčí vlnou.

 

 

Nové fotky z interiéru jsou zde...

 

 

 

Je možné přistavět ještě jeden větší kruh, ze severní strany přistavět sklepy a přihrnout zemí a z jižní zimní zahradu, pak by mohl vypadat jako na obrázku dole...

Střecha je TPO plachta s životností 35let, lze připevnit na plachtu případně rákos (přes léto budeme sami aplikovat), pro zlepšení vzhledu. Ostatní je jako dřevostavba, nebo hliněný dům, tedy dle údržby životnost přes 100let.

 

Komplet stavba nás stála kolem 500-600tis. bez práce, dopravy a režie. Můžeme prodat celou vybavenou bytovou jednotku 50m2 i s vybavením za 850tis. Kč, nebo si nějaké vybavení ponechat.

 

Kontaktní osoba Petr Skořepa

Bílé Karpaty, Občas Liberec.

Telefon je zapnutý vždy jen jeden! Většinu času slovenský a občas český. Na emailu jsem stále.

 

 

FOTOGALERIE
Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 slamenedomy.cz