moment prosím

Kde domov můj? - Manuál soběstačnosti - Kniha 20EUR/500kč nebo 30EUR/750kč

05.03. - 31.12.2022 místo konání: V mobilu, čtečce knih, PC, tabletu či papírová kniha

Snažím se, aby svobodné bydlení bez závislosti na inž., obchodních i bankovních sítích si mohl postavit každý. Domy můžete u nás v Eko-osadě vidět i vyzkoušet (www.terapia-tmou.sk, www.prirodniubytovani.cz). Že skutečně jde postavit krásný malý 40m2 dům pro dva do 6.000 EUR, nebo rodinný a dokonce i nezávislý dům 100m2 do 20.000 EUR. Že jde i byt nebo starý dům upravit na svobodný.

Přehled, co vše je dnes nejen ve stavitelství možné, který vám změní pohled na vaše životní možnosti.

1. část ze souboru tří knih a kurzů jako "Kompletní návod k soběstačnosti" nabádající (pře)žít radostně a svobodně.

 

Ukázka a obsah knihy (10 kapitol a 122 lekcí) najdete v příloze.

 

 

 


 

 

 

Nemusíte být ekolog, odborník a ani řemeslník na to, aby jste si dokázali sami navrhnout a i postavit nezávislé a tedy svobodné řešení bydlení. Když už víte co hledáte, je jednoduché to najít a se stavbou vám poté rádi pomohou firmy a řemeslníci.

 

 

 

 

Autor: Petr Skořepa

Nemám odborné stavební vzdělání a nemažu med kolem pusy. Vše sám zkouším na vlastní kůži, proto vyprávím spíše z praxe s logikou, humorem a rýpavým nadhledem. Můj přímý přístup některé dráždí. Nemusíte se mnou ve všem souhlasit, o to mne ani nejde, přesto můžete využít typy a zlepšovací návrhy, které výrazně šetří přírodu, práci a vaši peněženku…
Ať jde o  "klasiku"  nebo  "eko". 

Navrhl a postavil jsem již přes 12 zajímavých domů a celou Eko-osadu za minimum peněz a po 10ti letech experimentů jsem přišel na to, že jde o to najít tu správnou rovnováhu a vybrat to nejlepší z každého a také, že to může dokázat každý.  Ať jde o byt nebo dům klasický zděný, hliněný, mobilní, soběstačný, dřevostavbu nebo slamák. A že i různé technologie a tvary (kruhový, hranatý, šestiúhelníkový, hobití, kopulovitý) mají nějaký význam. Vše má své výhody a nevýhody, co a jak si tedy vybrat nebo jak správně kombinovat? 

Domy je možné vidět i vyzkoušet u nás v Eko-osadě. (www.terapia-tmou.sk, www.prirodniubytovani.cz)


Již 11 let učím ve škole přírodního stavitelství, přes to nejsem extremista na slaměné domy a hlínu. 
Našel jsem příjemnou rovnováhu mezi tvrdým betonem, zdravími materiály a MODERNÍ technologií. Ukáži vám jak si můžete sami pocitově navrhnout a alespoň částečně a z čeho postavit „skutečně efektivní dům“. Který bude velmi dlouhověký, odolný, zdravý a hlavně jednoduchý, krásný a tedy levný. Případně jak upravit váš byt na zdravý a nezávislý. Stačí chtít. 

Tvoření bez hypotéky znamená změnu myšlení.
Navedu vás na cestu svobody, která ale nevede skrze lákavá pozlátka, plýtvání, konzum a lenivost. Jsem za recyklaci, opravy, údržbové věci, renovaci, selský rozum, pohyb, cvičení a pocitové vnímání.

Více o Petrovi najdete tu...

 

 

 

 

Rád vám s humorem předám nasbírané zkušenosti:

 • Jak jsem postavil malý nízkoenergetický dům pro dva  40m2 s kuchyní, teplou vodou, sprchou za 6.000 EUR. Zelená střecha na stovky let.
 • Co je a jak vyrobit odpařovací lednici, která nepotřebuje elektřinu, vydrží 50 let a proto vám ušetří až 6.000 EUR.
 • Jak postavit levně nezávislý a kvalitní dům na stovky let. Co kolik stojí a kde se dá tolik ušetřit?
 • Jak si sami dokážete levně vyrobit izolační trojskla, nebo lehce upravit stará okna na izolační.
 • Jaký materiál a technologie zvolit, jejich vliv na zdraví a peněženku. Porovnání různých oken, izolačních i konstrukčních systémů.
 • Jak bezpečně recyklovat ze staveb kámen, kvalitní cihly, tašky, dřevo, okna, dveře a jiné…
 • Jak vyrobit mobilní dřevostavbu jako stavebnici pro velké
  18m2 garsonka do
  5.000 EUR, 60m2 2plus1 za 14.000 EUR. (I pro lesní školky)
 • Rostoucí dům, přistavíte časem dle potřeby.
 • Jak lze postavit soběstačný mobilní dům 60m2 na klíč, nebo 120m2 svépomocí za 50.000 EUR.
 • Jak vyrobit na místě speciální voděodolné hliněné omítky a jak venku ošetřit, aby měli životnost až 80 let.
 • Jak vyrobit speciální substrát na zelenou (zatravněnou) střechu.
 • Jak dodělat u domu sklep s 6-8st.C a s dveřmi přímo z kuchyně jako spižírnu.
 • U staré stavby jak se elegantně zbavit vlhkosti bez podřezávání domu, nebo jak se zbavit červotoče bez chemie.
 • Jak ze starého domu nebo i bytu udělat nové, zdravé a soběstačné bydlení. Praktická ukázka na našem domě.
 • Jak lze ve městě využít vertikální zahrady, záhony na střechách a Aquaponii – pěstování a chov ryb.
 • Termočlánky na kamnech, které nám vyrábí elektřinu a TUV.
 • Jak na fyzikální, solární větrání, případně chlazení bez elektřiny. Přírodní klimatizace, Trombeho stěna.
 • Výroba a skladování energie svépomocí.
 • Doprava zdarma
 • Kompostovací záchody, kořenová čistírna odpadních vod z praxe.
 • Cesta z města nebo byt ve městě? Vše má své výhody, stačí si najít svou cestu.
 • Jak tvořit soběstačné komunity.

 

 

 

Chcete, aby jste Vy, vaše děti a dokonce i vaše vnoučata byli skutečně svobodní, nemuseli 8 a více hodin denně pracovat na živo-bytí, tak postavte nebo změňte starý spotřební dům na svobodný dům. Propojte jej s permakulturní zahradou. A budete se moci více věnovat koníčkům, sportu, zdraví a tvoření.

Dnes se bohužel neučí na odborných školách šetrné stavitelství, udržovatelné domy nebo jak postavit z toho co najdete kolem stavby a jak recyklovat starý, ale kolikrát kvalitnější materiál. Naše pozornost stagnuje na bodě co je třeba nové kupovat, co vyrábí průmysl, spotřeba, plýtvání zdroji a penězi.

Zděné domy se dnes lepí polyuretanem, používají folie a stavební chemii s malou životností. Plastové bezúdržbové věci nelze opravovat a udržovat, proto jsou jich plné skládky a kupují se stále nové. Přitom folie s 3 dírkami jen špendlíkem na 1m2 již nefunguje vůbec, jako by tam tedy žádná nebyla! A co životnost folie, mravenci nebo šikovní řemeslníci?  Moderní okna, dveře, izolace, folie, střešní krytiny mají často mnohem menší životnost, než si myslíme.

Nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci, které nic nevydrží a ničí přírodu i naše zdraví !

Někdo vám řekne, že byt je nejekologičtější bydlení, nebo dům s malou zahrádkou vás nezadluží a sám vybízí k zdravějšímu životnímu stylu, pobytu venku a sportu. Druhý vám poví, proč bych měl stavět malý dům za velké peníze, když mohu postavit velký za malé peníze. Třetí říká, že přírodní domy jsou chýše, co nevydrží nebo příliš drahé Eko domy a čtvrtý beton je beton a cihla je cihla. Já si myslím, že je dobré najít rovnováhu a vybrat to nejlepší podle možností pro harmonické, funkční a krásné obydlí.

Nevím jak vy, ale já si nejlépe odpočinu ve svém a bez hypotéky!

Věřím, že informace jak můžeme býti všichni soběstační a nezávislý bez plýtvání je v této době potřebné co nejvíce šířit.

Víte, že obyčejný hospodář před 150ti lety, byl 150x energeticky efektivnější než moderní zemědělec. A dnešní permakulturista, využívající moderní vědomosti je dokonce ještě efektivnější.

Postav dom, zasaď strom je zároveň cesta ke svobodě, nezávislosti a přesně to co potřebujeme (škola života) pro svůj duchovní i tělesný rozvoj. Aktivní přístup a tvorba přináší léčení nás samotných. Každý muž by měl, ženy rády zdobí a děti, mladí i staří se tím učí i baví.

 

 

 

Vlastní hranice a omezení si tvoříme jen my sami. Kniha je převážně z pohledu stavitele, tedy plný dosti jednoduchých a praktických postřehů.

 

Jedna z možností je použití přírodních materiálů, které jsou energeticky nenáročné při zpracování a tím cenově výhodné. Například sláma a hlína. Tyto materiály jsou velmi levné, ale podle způsobu jejich použití může prudce narůst pracnost na stavbě a při nevhodném použití zkrátit životnost!

 

Proto si ukážeme stučně jako TIP i stavbu slaměného domku nejvhodnější technikou pro stavbu svépomocí, která šetří čas, řeší problémy s hlodavci, průvzdušností, hořlavostí.

 

 

 

 

REFERENCE:

 

Ahoj Petře,

Nechci zatěžovat zbytečnými řečmi, jen shrnout za sebe brněnský seminář: 5 let na stavební fakultě mi nedalo víc než víkendový seminář, který jsem právě absolvovala. Bez přehánění. Díky.

Z Brna zdraví Vlaďka Janáčková

 

Komentáře na fackozboku:
 
Byl to právě Petrův kurz, a 2 měsíční pobyt v jeho osadě - co mi otevřelo cestu k přírodnímu stavitelství ?? a za to moc děkuji.
 
 
 
 
Doporučuju, knihy "Kde domov můj" a " Přírodní stavitelství" jsem trošku jazykově dotahovala a jsou velmi praktická, originální, inovativní a vtipná. Taky jsem pár dní bydlela v té slaměnohliněné "jurtě" a bylo to úžasné!

 Eva Hauserová

 

 

Další reference najdete zde... . A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů najdete zde na strankach v Co nabízíme "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v  galerii  a nebo na youtube nebo na Facebooku...
 

 

 

 

 

 

Cena za kompletní kurz, tedy kniha, audiokniha, prezentace a videa je 60 EUR/1500kč. Nebo si můžete pořídit pouze eknihu za 20 EUR/500kč. Nebo eknihu + předplatit si i vydání papírové knihy dohromady za 30 EUR/750Kč.

Automaticky po uhrazení 20EUR/500kč vám přijde ekniha o 186 stranách, což je již kompletní kurz v psané formě i s návodem jak si knihu sám vytisknout a vyrobit například jako dárek, případně si ji číst zatím na počítači, v tabletu či čtečce. Pokud máte zájem o papírovou knihu, uhraďte 30EUR/750Kč a přijde vám ekniha + po vydání knihy (konec zimy) vám přijde na vámi uvedenou adresu papírová celobarevná kniha v pevné vazbě. Když se vám kniha líbí, tak můžete kdykoli kurz doplatit. Nebo při úhradě celé částky vám obratem přijdou oba emaily s odkazy ke stažení knihy, prezentace, audioknihy, videí a všech dalších materiálů ke kurzu + opět po vydání knihy (konec zimy) vám přijde na vámi uvedenou adresu papírová celobarevná kniha v pevné vazbě.

 

Kniha je v různých formátech, barevný, CB i PrintFriendly vhodný na tisk. Návod na výrobu vlastní papírové knihy svépomocí najdete u eBooku ke stažení. Nejlepší dárek je praktický a ručně vyrobený. Nabízíme vám vyrobit si svépomocí krásné knihy o soběstačnosti z ebooku, které se vám budou předvídatelně hodit čím dál víc, dle jednoduchého návodu z ABC pro děti.

Rádi knihy vydáme a proto nabízíme inzerci v knize a možnost si tištěné knihy předplatit. Tisk by tak mohl být již na konci zimy.

 

Pokud vás kniha zaujala, zřejmě rádi dokoupíte bonus, tedy celý kurz (stačí kdykoli doplatit pod stejným VS) a využijete možnost zhlédnout fotky, obrázky a odkazy v prezentaci, videa nebo osobní konzultaci či společné online ŽIVĚ otázky a odpovědi. Audioknihu určitě s radostí využijí všichni, kdo mají rádi autorádio či MP3 nebo pohodlně šetří čas, případně se drží hesla „opakování je matkou moudrosti“.


 

 

 

Zakoupit Knihu můžete ZDE...

 

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 slamenedomy.cz