moment prosím

Brigáda v Ekoosadě a Ekomuzeu

07 - 09.06.2019 místo konání: Osada Bílé Karpaty (hranice ČR/SR mezi Myjavou a Hodonínem)

Pozývame vás na pracovný víkend a pomoc na pozemku Eko-osady a budově Ekomuzea.

Léčíme se zábavně pohybem a prací a ještě se mnohému naučíme. 

 

 


Příležitost vidět, seznámit se a zažít Eko-osadu a Ekomuzeum. Vidět a vyzkoušet výměnou za pomoc přespaní v přírodních domech.

 

Děti se během dne zabaví sami mezi sebou, celý areál je dosti herný a naši dva kluci 4 a 9 let jsou rádi za nové kamarády.

 

 

 

Začínáme páteční seznamovací večer po večeři u ohýnku, ukázka meditace v pohybu a cvičení hrou, točení s dvěma meči, holemi, ať máte co trénovat, vnímání, pozornost tady a teď u jakékoliv činnosti.

Sobotní řemesla jako brigáda, zaposilujeme a protáhneme se přirozeně prací (9-19 00), večerní ohýnková bubnovačka.

Ve volném čase, tedy večer nebo ráno výuka tanec s dvěma meči, pohybové společenské hry, lukostřelba a hod sekerou, prohlídka osady s výkladem...

 

Vždy se tu zíde okolo 10 zaujímavých ľudí, z rôznych kútov ČR a SR. Spoločne opravíme strechu zo sena na samonosnej kopule zo slamených balíkov a uděláme z ní hrad pro děti :). Nanosíme a nařežeme dřevo, vymalujeme vápnem domy, natřeme olejem dřevo, pokosíme, připravíme dětem tělocvičnu a hřiště, případně zvířatům ohradu apod., když bude pršet nebo zima, máme Ekomuzeum, kde je místa na pohyb, setkávání i práci dost.

 

Začínáme v Pá večeří v 18 00. V sobotu začínáme ráno v 8 00. Večer bude posezení u ohně s bubny a jinými hudebními nástroji. Tedy přijet až v SO odpoledne a v NE ráno odjíždět je úplně zbytečné, to nám nepomůžete, spíše naopak. Ale můžete nám zase na pobyt přispět finančně...

 

Kdyby jste chtěli odvést od vlaku, dejte vědět. 

Místo konání je:   Eko-osada Vrbovce v Bílých Karpatech, hranice Moravy a Slovenska, mezi Hodonínem a Myjavou.

 

SPOLUJÍZDU si prosím zadávejte a domlouvejte sami zde: www.blablacar.cz. Určitě vás spousty cestuje z různých koutů přímo k nám a nemusíte každý přijet vlastním autem sám! Navíc tím motivujeme, začít využívat tento zajímavý systém ohleduplnosti-spolujízdy i jindy.

 

Pracujeme a budujeme bez dotací... Celkové výdaje na akci, průvodce, lektory, přípravu, prostor, vybavení a stravu nás vychází kolem 1000kč na osobu na celý víkend, což samozřejmě rádi hradíme z našich úspor výměnou za pomoc a práci. Jen když už k nám jedete a kdo můžete dovezte prosím třeba židličku, kliku, zámek, fabku, zbytky barvy, nářadí a jiné věci, které již nepotřebujete, můžete i nějaké potraviny. Kdo nechce pracovat nám může případě i přispět finančně... Děkujeme.

Co sebou

Určitě je dobré si vzít něco pod sebe, deku, karimatku, spacák, stan, svítilnu, hudební nástroje, přezůvky a pracovní obuv a oděv, který si můžete zamazat od hlíny. Co potřebujete k pobytu venku proti dešti. Budeme určitě rádi i za nějaké vaše dobroty :-)...

Ještě je pár věcí, které máte možná na vyhození nebo darování. Seznam, co poptáváme je zde...

Ubytování

 

Pracovití pomocníci (nad 11 hodin) nepřispívají nic!

 

 

1. Spaní ve vlastním spacáku, v 2-4 lůžkových pokojích, společných prostorech, venku pod přístřešky, v mini stavbách, na seníku nebo táborovém stanu (týpý). Kdo chce mít soukromí, může si postavit i vlastní stan.

Rodinní příslušníci a jiní neúčastnící se prací, nebo po předchozí domluvě 150-350 kč za osobu a noc podle komfortu.

 

2. Pokud potřebujete luxusnější bydlení a rádi nás tím více podpoříte, tak se domluvte s námi a rezervujte předem – Máme k dispozici celý přírodní vybavený s vlastní koupelnou a kuchyní apartmán "Slaměná jurta" a "Srdce" jen pro vás, nebo domek „Hříbek“ na tmu, kde jen odbedníme okno pro 1-2 osoby (1postel 200x130cm). Tyto domy je potřeba předem rezervovat zde www.přírodní ubytování.cz.

Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem!

Máme ovce, kočky, smečku 3 psy (a ten největší, salašnický nemá vůbec rád jiné psy), slepice, volnou přírodu apod.! :-)

Psy si musíte nechávat mimo osadu, nebo na Ekomuzeu (10km od osady), kde se můžete ubytovat i se psy. Jedna skupina bude v osadě a druhá na Ekomuzeu.

 

Strava

Bude společná, vegetariánská… Pracovití pomocníci (nad 11 hodin) nepřispívají nic. A pro ostatní je příspěvek na jídlo 300,- kč (děti 1/2) na den.

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice z.s. a Eko-osada o.z.

 

Přihlásit se můžete zde:    ZDE...

 

 

 

 

 

 


 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 slamenedomy.cz