moment prosím

Letní Eco-sci-fi tábor soběstatečnosti

14 - 20.07.2019 místo konání: Eko-osada Bílé Karpaty (hranice ČR/SR - Vrbovce/Javorník)

Letní školu přírodního stavitelství se mi letos již pořádat nechtělo i přes velký zájem. Bylo to pro mne moc práce a málo zábavy.

Kdo má zájem, teorii přírodního stavitelství a soběstačnosti navštíví jarní nebo podzimní kurzy v Praze, Brně, Bratislave a Košicích, které se těší velkému zájmu. Praxe je navazující víkend před tímto táborem a můžete zůstat celý týden, viz: Kalendář akcí. Tak pro zájemce zůstává původní „Letní škola“, ale dost vylepšená.

 

Toto bude hlavně zábava.... Aktivní táborová dovolená. Na přemlouvání zájemců a mých dětí, uspořádat tedy něco co máme sami rádi a přiláká děti nebo rodiny s dětmi a naše známé tváře, kteří již na letní škole byli. Něco nového se naučí a zabaví se kluci i holky, malý, velcí i dospělí. Pro někoho nezvyklé, ale skutečně prospěšné, zábavné, výukové, pohybové a zážitkové jsou sociální nejen bojové hry a tvořivé dílny dle výběru...

 

Program a ubytování je v Eko-osadě a na Ekomuzeu s pokoji, kde se mohou ubytovat celé rodiny s dětmi.

Vhodné i jako tábor pro děti 9-12 let.

 

 

Příběh:  Žijí v sousedství tři odlišné civilizace. Indiánský kmen s řemeslníky i bojovníky versus šílení ninjové a versus vynalézavý, tvořivý a youtuberový umělci. Naučí se spolupracovat a pomáhat si jako sousedé, soupeří nebo dokonce bojují o zdroje?

 

Tvořivé dílny. Dětský program je vhodný pro děti přibližně od 4 let.

S dospělými i dětmi se naučíme zábavnou recyklaci, různá řemesla, vyrobíte si vlastní výrobek a hudební nástroj v dílnách Živého Ekomuzea. Stavba hradu nebo jen pizza z hliněné pece. Vytvoříte si nový projekt na váš vlastní život. V jednoduchosti je krása... Většinou souběžně probíhá dva a více programů, tedy si můžete sami vybrat, co vás baví.

 

Nejen pro děti máme připravené táborové hry při kterých budeme poznávat tajemství a krásu karpartských lesů a bohatsví karpatských luk nebo vyzkoušet pracovat s hlínou, tvořit různé misky, sošky, amulety, ozdoby do hliněných omítek.Zahrajeme si na různé netradiční hudební nástroje, budeme bubnovat na djembé a šamanský buben, hrát na koncovky, zpívat.


Pro kluky i holky si zahrajeme bezpečné a zábavné bojové hry s molitanovými meči vlastní výroby a pěnovými míčky - lehce a hravě... házení si, blbnutí jako děti, to je relax a plné léčivé dýchání... Dále střílení z luků, praků, foukačky, hod oštěpem, bumerangem, tomahawkem, nožem, hvězdicemi i klackem, podle věku a připravenosti. Skupinové nenáročné a zábavné cvičení a posilování s vlastním tělem hrou - létání na kruzích, přeskakování, přelézání a podlézání překážek - parkour.

 

Naučíme se točit s dvěma meči, holemi nebo míčky, coč pomáhá k procvičení celého těla a propojování obou hemisfér mozku.

Pro některé to může být taková škola změny návyků, ráno, ještě před dospělácko-dětským programem bude cvičení-protahování a posilování, dýchání, relaxace-meditace-tvorba záměru-vyzualizace, otužování.

 

Máte to jak několik různých zdravotních a duchovních kurzů spojených a převedených do jedné zábavné dovolené... 

 


Máme vybavení na natáčení časospěrných videí nebo dokonce 360 kameru pro virtuální realitu. Natočíme humorný film. Výborná zkušenost pro budoucí youtubery.

A večer můžeme posedět u ohýnku, povídat si o tom co vás zajímá a případně si zabubnovat a zazpívat.

 

 

 

 

Tábor povede Petr Skořepa
 

Testováno na sobě. Vše sám zkouším na vlastní kůži.

V mnoha védách za tisíce let přišli mistři a léčitelé na mnohá skrytá tajemství. Ve všech se mluví o dýchání a soustředění mysli. Nejlepší cesta ke zdravému a šťastnému životu bez slepých uliček je udržovat rovnováhu duchovního a tělesného, tedy vyváženého osobního rozvoje (např. Jóga, Chi-kung apod.). Nejlepší sebedisciplínu tvořící prostředek se stále ukazuje cvičení sebemotivačních nesoutěžních bojových umění, spojeným s duchovním sebeovládáním vlastní síly (Šao-lin, japonská, čínská, kozácká a jiná umění), jenž jsou spojené se zdravím a léčitelstvím. Mimo jiné se naučíme soustředění na dýchání při práci, protahování, posilování i v sedě, sebeovládání myšlenek neustále.

 

Proto s úctou vybírám a kombinuji to nejlepší pro vývoj můj a mých dětí. Rád vás do těchto tajů zavedu skrze hry.

 

Základ je Chi-kung Železné košile (Mnich Da-mo, zavedl v Šao-linu otužovací "I-ťin-ťing“)  jenž oboucháváním, otužováním těla 3x denně dosahuje zdraví, síly a dlouhověkosti u všech praktikujících a nemusí jít o žádný monotonní opruz. My s dětmi si hrajeme (oboucháváme se vzájemně) v boxerských rukavicích a molitanovími měkčími meči, házíme po sobě různé míče a chytáme – výborná hra rozvíjející též postřech, koordinaci pohybu, rychlost, pocitové vnímání a sílu.. A hlavně nás to baví...
 

Je mi 42 let a teprve začínám. Přes to, že jsem v mládí cvičil různá bojová umění, tak jsem měl i velmi dlouhá marná vysedávací u PC období a věřte mi, že i po 10, 20ti a více letech chátrání lze ochablé nemocné tělo dostat pomalu do formy.

 

Naše tělo je úžasně přizpůsobivé tomu, čemu je pravidelně vystavováno a když je to hrou, je to zábava.

Pro vytrvalost a zdraví potřebujeme Stálý pohyb a protahování – lezení po stěnách, stropech, lustrech i stromech, posilování hrou, kozácký tanec, workout cvičení venku s vlastním tělem stále jako opice v přírodě (hrazdy, létání na kruzích, těžká fyzická práce - štípání dříví, nosení břemen apod.. Vše s mírou jen pár hodin denně J.

 

Mimoto jsem navrhl a postavil již několik zajímavých domů a celou Eko-osadu za minimum peněz a po 10ti letech experimentů jsem přišel na to, že jde o to najít tu správnou rovnováhu a vybrat to nejlepší z každého. 

 

Unikátní Eko-osada v Bílých Karpatech, na hranicích Moravy a Slovenska, v horách na polosamotě ukazuje realizovanou soběstačnou osadu s ukázkami efektivního propojení obydlí se zahradou.

V Eko-osadě ukazujeme v praxi několika modelů ostrovních systémů.

Získávání energie ze slunce a větru. Trombeho stěny, skleníky, fotovoltaické, vzduchové nebo vodní solární panely.

Rozdělení na šedivou a černou vodu a tím možné využití odpadní vody na bioplynovou stanici a druhou část na zalévání venkovních vyvýšených záhonů... Rodový statek - výsadba starých a odolnějších odrůd, pěstování, úprava a skladování zeleniny, ovoce a masa. Vše propojené recyklací. Domy je možné vidět i vyzkoušet u nás v Eko-osadě Vrbovce a informace a inspiraci sdílet v Živé Ekomuzeum.

 

Navedu vás na cestu svobody, která ale nevede skrze lákavá pozlátka, plýtvání, konzum a lenivost. Jsem za řemesla, recyklaci, selský rozum, pohyb, cvičení hrou a pocitové vnímání.

 

Více o Petrovi najdete zde...

 

 

Mé semináře v Praze, Brne, Bratislavě a dalších městech se těší již 8 let velkému zájmu a upřímným ohlasům učastníků, viz. reference... a za to vám všem velmi děkuji a jsem rád, že vám v tomto mohu pomáhat.

Proto v létě pořádáme víkendovou praxi a navazující tábor kam mohou přijet děti, jednotlivci i celé rodiny. Zde jsou fotky z loňské letní školy... a fotky z r. 2017 zde...

 

Reference na naše semináře najdete zde... . A články, diskuse a fotky z našich již mnoha předchozích seminářů najdete zde na strankach v Co nabízíme "Proběhlé akce" a "Příběhy z osady", v  galerii  a nebo na youtube nebo na Facebooku...

 

 

Začínáme prezentací a ubytováním účastníků v Neděli 15:00-18:00, večeře je v 18:00. Úvod, povídání a seznámení 19:00 - 22:00. Odjezd je v SO po obědě.

 

Kdo má zájem je možné se na místě domluvit a zůstat déle, nebo přijet dříve (minimálně týden před akcí, o víkendu to již není možné, jelikož je zde kurz) a třeba si i část odpracovat.

 

 

Místo konání: Škola přírodního stavitelství. Eko-osada Vrbovce, která je v Bílých Karpatech, přímo na hranicích SR-ČR, mezi Hodonínem (CZ) a Trenčínem (SK).   Přímo před nádražím máme velkou budovu budoucího "Živého Ekomuzea řemesel". I zde lze zaparkovat a ubytovat se v pokojích. Vlakové nádraží Vrbovce (nádraží je na Slovensku, ale je zařazeno do integrované dopravy Jihomoravského kraje, přímé vlaky z Hodonína i Nového Mesta nad Váhom). Nejbližší obchod je na moravské straně v Javorníku nad Veličkou (8 km) nebo ve Velké nad Veličkou (9 km), na Slovensku ve Vrbovcích (6 km). Město Myjava 8 km (supermarkety). Příjezd autem je možný až k Eko-osadě nebo Ekomuzeu.

 

SPOLUJÍZDU si prosím domlouvejte sami zde: 

http://ekovesnice.cz/473-spolujizda.html

 

 

Instrukce k akci:

 

 

 

CENA

Doporučený příspěvek
(aktuální sbírka je na
www.Živé
Ekomuzeum.cz)

 

Doporučený příspěvek pro děti našich členů do 11 ti let je 3.500,- Kč / 140 EUR, větší děti +500,- kč (20EUR) na více jídla. Dospělí člen 4.900,- Kč /EUR 196,-. Nebo navrhněte.

 

Výhody členství a jak se stát členem je zde v sekci o nás.

 

POZOR: Tuto akci připravuji spíše jako zábavu pro lidi co poznáme a co to poznají u nás, ubytování, prostředí atak.. Nenabízíme žádné služby! Neděláme to kvůli konzumu a penězům (stejně všechny vybrané prostředky jdou na Ekomuzeum) a nechceme z toho mít mega tábor. Pro ty jenž u nás ještě nebyli na žádné akci, neví jak to zde funguje se musíme daleko více věnovat, vše vysvětlovat a to už je víc práce než zábava... Zajemci, kteří nechtějí stát se členem a přesto chtějí přijet je doporučený příspěvek 2x větší. Tím vytváříme filtr, aby jste se zajímali o náš klub, jeho smysl a cíl, přijeli se podivat do osady na nějakou předešlou akci a nebo alespoň jeden z rodiny přijel třeba na víkendový kurz před táborem a tak pochopil smysl toho co děláme!


 

Každý dostává táborové tričko, do poznámky v přihlášce napište vaši velikost.

 

Vážíme si vaší práce a proto je možné se u nás i předem směnit prací nebo dary. Seznam, co poptáváme je zde...

 

Co sebou

Každému asi 7-14 dnů před akcí posíláme připomenutí. Pokud neuvidíte e-mail v Doručené poště 5 dnů před konáním, podívejte se do složky Nevyžádaná pošta. Pokud ho tam najdete, označte e-mail jako "Toto není SPAM".

 

Určitě je dobré si vzít vybavení, jako když jedete za dobrodružstvím nebo na tábor (spacák, deku, sportovní i pracovní oblečení a obuv do bláta, deště i na slunce, tužku, blok, svítilnu-čelovku, přezůvky). Hudební nástroje, dobroty ze zahrádky a super je i svá oblíbená lžíce a miska.

 

Ubytování

 

1. Spaní ve vlastním spacáku, v 2-4 lůžkových pokojích, společných prostorech nebo táborovém stanu, týpý je pro účastníky zdarma. Kdo chce mít soukromí, může si postavit i vlastní stan.

2. Pokud potřebujete luxusnější bydlení a rádi nás tím více podpoříte, tak se domluvte s námi a rezervujte předem – Máme k dispozici celý přírodní vybavený s vlastní koupelnou a kuchyní apartmán "Slaměná jurta" a "Srdce" jen pro vás, nebo domek „Hříbek“ na tmu, kde jen odbedníme okno pro 1-2 osoby (1postel 200x130cm). Tyto domy je potřeba předem rezervovat zde www.přírodní ubytování.cz.

Pokud chcete vzít nějaké své mazlíčky, tak to oznamte předem, kvůli ubytování!

V Eko-osadě máme ovce, koťata, štěně, psy co nemají rádi jiné psy, slepice, volnou přírodu apod.! :-) ale na Ekomuzeu nejsou.

Strava

Strava je součástí 3-5x denně a bude zdravá, bezmasá (spíše i bez vajec, mléka, lepku apod.) domácí.

 

Je zde vybavená kuchyň, tedy čaje a kafe si můžete uvařit. Ale jinak prostor kuchyně i lednice se budou využívat na společné vaření, proto není možné si zde individuálně vařit.

Záloha a příspěvek

Pro závaznou rezervaci místa nám prosím pošlete zálohu ve výši 1/2 příspěvku na akci - vašim odhadem na:


Pro platby v CZK: 2200288853/2010
Pro platby v EUR: IBAN:
SK9183300000002501619919

Pro platby ze zahraničí (tedy mimo SK a CZ) je účet veden na Eko-osada o.z., u Fio banka Trnava, Hlavná 25, 917 01, BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

 

Jako variabilní symbol uveďte VS, který vám přijde na email po odeslání přihlášky. Děkujeme.

Záloha je nevratná a při neúčasti bude použita na výdaje. V případě nemoci nebo jiného závažného důvodu jsme vděčni za včasné informování a přesuneme vás na jiný termín. Zbylé příspěvky lze provést i na místě.

 

Pořádá občanské sdružení Ekovesnice z.s. a Eko-osada o.z.

 

 

Přihlásit se můžete zde:    ZDE...

 

 

 

 

 

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
Časopis Kvalitní život, mediální partner ekovesnice.cz
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 slamenedomy.cz