moment prosím

Přednáška se stavitelem Petrem Skořepou

05.04.2016místo konání: Turistické centrum Velehrad

Přednáška se stavitelem Petrem Skořepou
Přírodní stavitelství
Kde: Turistické centrum Velehrad
Kdy: 5.4.2016 v 17:00
  www.velehrad.cz 
Vstupné dobrovolné

Domy z přírodních materiálů
Zábava, krása, zdraví a funkčnost za dobrou cenu.
Rádi by jste si postavili zdravý a cenově dostupný dům?
Rádi by jste si zlepšili vnitřní klimu domu?


 

 

V současné době se dostává stále více do popředí spotřeba energií u staveb. V posledních létech prudce narůstá počet nízkoenergetických a pasivních domů.

Nízkoenergetické výstavba vyžaduje použití velkého objemu izolací. Zde se nabízí možnost použití přírodních materiálů, které jsou energeticky nenáročné při zpracování a tím cenově výhodné. Jednoznačně nejvíce používaným materiálem v přírodním stavění je sláma a hlína.

Materiály jsou velmi levné, ale podle způsobu jejich použití může prudce narůst pracnost na stavbě. Několik možných rozdílných konstrukcí si ukážeme na příkladech několika staveb.

Po přednášce následuje diskuse k danému tématu.

 

 

----------------------------

Přednášku povede stavitel Petr Skořepa

Jenž staví netradiční, kruhové nebo stěhovatelné domy z přírodních a recyklovaných materiálů, nejvíce však ze dřeva, slámy a hlíny. Používá ve svých stavbách moderní i málem zapometuté staré techniky stavění, využívá fyzikální zákony na větrání, klimatizaci a topení. Staví EKO-LOGICKY - ve stavbách spojuje informace z vícero zdrojů - pasivní domy, přírodní stavitelství, tvary střech a domů, soběstačné domy - earthships, získávání energie, geomantie, feng-šuej, léčitelství, řád přírody. Bude hovořit o výhodách, problémech a chybách na různých konkrétních stavbách svépomocí.

Dále se zajímá o soběstačnost, tedy budeme se nějaký čas věnovat cestě k větší nezávislosti na energiích a nákupech v supermarketu, zakládání rodových osad. Nebo jak postavit soběstačný dům bez přípojek.

 

FOTOGALERIE

INFO: K tomuto článku není možno přidávat komentáře.

Překlad webu
Facebook
Google+
Poslední komentáře
Naše videa na YouTube
Reklama
www.thermosolar.sk
www.naseekonomika.cz
www.dancelab.cz
Prodej stromků s.r.o. - zahradní centrum a ovocná školka Uherský Ostroh
(c)2010 slamenedomy.cz